Beniarayan.kim

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 26 Mayıs 2015  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Genel, Teknoloji, Web  Yazının okunma sayısı Okunma: 3.527 views  Yazıya yapılan toplam yorum Yok.

beni arayan site görselSelam blog, yeni bir gelişme olmasa hiç uğramayacaktım sanırım. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız beniarayan.kim sitesi bugün itibari ile günlük 30,000 kullanıcı sayısına ulaştı..

 

 

 

Avrupa’da ve son yıllarda ülkemizde de yaygın olarak kullanılan CIA uygulamasını telefonuma yükleyerek rehberimi uygulama ile paylaşmak istemedim, ancak beni arayan numaralarında kime ait olduğunu bilmek istiyordum bu nedenle aklıma bunun web versiyonunu yapmak geldi. İlk başta ismi ne olmalı diye düşündüm ve beniarayan.kim alan adının boşta olduğunu fark ettim ve hemen kayıt ederek çalışmalara başladım yaklaşık 1 saatlik bir çalışma ile siteyi geliştirdim ve yayına aldım.  Şu anda beniarayan.kim ve beniarayankim.com alan adları üzerinden sitemiz yayındadır. CIA uygulaması çıkan söylentilere telefonlarına yükleyen kişilerin hem rehberinde bulunan insanların telefon numaralarını kopyalıyor hem de akıllı telefonların içerisindeki bilgilere ulaşabiliyor bu sebeple benim gibi uygulamayı yüklemek istemeyen insanlar var. Sitemiz sayesinde vatandaşlar artık merak edilen numaraları CIA altyapısını kullanarak güvenle sorgulayabilirler.

Şu günlerde 30k trafik almaya başladı. Bakalım bu serüven ne kadar sürecek hep birlikte izleyeceğiz.

 

Ayrıca site haberde oldu 🙂

 

O Haber;

beni arayan haber

 

Türkler O Uygulamanın Web Sitesi’ni Yaptı!

Dünyaca bilinen ve çok yayın olarak kullanılan CIA uygulamasının internet sitesi versiyonunu bir Türk geliştirdi ve yayına aldı.

Geçtiğimiz günlerde www.beniarayan.kim ve www.beniarayankim.com isimi ile yayına başlayan ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu ücretsiz sorgulayan internet sitesinin çalışanları yaptığı açıklamada; “Avrupa’da ve son dönemlerde ülkemizde de yaygın olarak kullanılmakta olan CIA uygulamasının web versiyonunu yaptık. Böylelikle artık vatandaşlarımız CIA uygulamasını telefonlarına kurarak telefon rehberlerini uygulama ile paylaşmalarına gerek kalmadan internet sitelerimiz üzerinden rahatça numara sorgulaması yapabilirler” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yayına giren ve yayına başladığı andan itibaren yoğun bir ziyaretçisi olan internet sitesi Türkiye’nin bu alanda da geliştiğinin bir örneği olma yolunda ilerliyor.

 

—————————————————

15-06-2015 Hurriyet.com.tr Haberi
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/29286289.asp

hurriyet_beni_arayan_kim_haber

 

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

Henüz yorum yok.

retrokitchenappliances.net