Evimi Buldum ! (Renkli Rüyalar Evi)

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 30 Mayıs 2015  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Genel, Notlarım, Teknoloji  Yazının okunma sayısı Okunma: 4.642 views  Yazıya yapılan toplam yorum Yok.

yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_1Sanırım aradığım evi buldum.. Gördüğüm an işte bu benim evim dedim, Slovakya’da faaliyet gösteren Nice Architects adlı firma taşına bilen ve yeşil enerji üreten bir kapsül ev tasarlamış. Fikir şahane! nereye gidersen git doğal bir ortamda, doğal enerjini kendin üreterek, doğaya en az zararla yaşayabilme imkanını sunuyor. Üstelik kaçışlar için ideal! Neyse uzun lafın kısası, Slovakyalı girişimciler, geleneksel ev hayatından uzaklaşmak veya doğada elektrik sıkıntısı olmadan tatil yapmak isteyenlere Ecocapsule adlı tasarımı sundu.

Taşınabilir kapsül görünümündeki Ecocapsule, medeniyetin olmadığı yerlerde (ki işte buraları istiyoruz) her türlü konforu sunacak şekilde tasarlanmış. Kendi elektriğini rüzgar ve güneş enerjisiyle elde eden Ecocapsule, aynı zamanda su arıtma sistemine sahip kısacası %100 doğa dostu..

Toplam 11 metre kare kullanım alanına sahip olan Ecocapsule iki kişinin kalabileceği bir alan sunuyor. Üstelik kapsül küçük görünse de içerisinde 1 adet yatak olmakla beraber banyo, çalışma alanı, sandalyeler, su sistemi, sıcak duş ve tuvalet bulunduruyor.

Doğadan aldığını yeşil enerjisi sayesinde 9.744 Watt /saat kapasiteli bataryasını şarj eden Eko Kapsül (Ecocapsule), aynı zamanda yağan yağmurlardan elde edilen yağmur suyunu arıtabiliyor. 2016’nın ilk yarısında piyasaya sunulması planlanan eko kapsül evin fiyatı ise 1.632 $ 🙂  Neyse sanırım 2016’nın ilk yarısını bekleyeceğim ama bir tane eko kapsül evim olacağı kesin..

yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_3

 

 

 

 

 


yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_5

 

 

 

 

 

 

yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_1

 

 

 

 

 

 

yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_2

 

 

 

 

 

 

 

yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_6

 

 

 

 

yeşil_ev_kendi_enerjisini_üretiyor_7

 

 

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

Henüz yorum yok.

retrokitchenappliances.net