Google İO Geliştirici Konferansı sonası..

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 17 Temmuz 2013  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Teknoloji  Yazının okunma sayısı Okunma: 2.485 views  Yazıya yapılan toplam yorum Yok.

Google’ın geleneksel hale gelmiş olan ve her sene istisnasız gerçekleştirilen geliştirici konferansı bu sene de hızlı bir giriş yaptı ve Google hakkında hem rakamları hem de yeni özellikleri katılımcılarına tanıttı. Web sektörünün en önemli şirketlerinden birisinin konferansı olunca haliyle ilgi de beklenti de büyüktü.

Peki, konferansta neler olur? İlk önce Google hizmetleri hakkında geniş raporlarını katılımcılarına sundu. Bunları kısaca özetlemek gerekirse eğer;  aktif edilen 900 milyon android cihaz mevcut ve Google Chrome’un kullanıcıları her gün biraz daha fazla artış gösteriyor. Asıl ilgi çeken konu ise elbette Google’ın yeni servisleriydi.  Google’ın sosyal ağı Google+ tasarımında köklü değişiklikleri meydana getirdi,  Google’ın yeni müzik servisi tanıtıldı.


Bunların yanı sıra Google Hangouts için İOS ve Android sürümleri de tanıtılanların arasında yer alıyordu. En büyük gelişmelerden biriside Youtube’un sunmuş olduğu yeni teknolojiler ve canlı yayın yapabilme özelliğiydi. Elbette bunu kullanmak için Youtube hesabında en az 1000 takipçiye sahip olmak gerekecek.

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

Henüz yorum yok.

retrokitchenappliances.net