Online Olarak Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirme

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 14 Temmuz 2016  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Genel, Teknoloji, Web  Yazının okunma sayısı Okunma: 50.849 views  Yazıya yapılan toplam yorum 6 yorum

fotoğraf-renklendirmeBugün karşılaştığım ve bir o kadarda mantıklı bulduğum bir web projesini sizlere tanıtmak istiyorum.

Bilindiği üzere eksiden fotoğraflar siyah beyaz çekilirdi (hala günümüzde sanatsal olarak çekiliyor) , albümlerimizde bulunan eski siyah beyaz fotoğrafları çok kolay renklendiren bir internet sitesinden bahsetmek istiyorum bugün sizlere.

Web projemizin adı Algorithmia.com ! evet yapan arkadaşlar öyle güzel bir algoritma yapmışlar ki saatlerce photoshop üzerinden renklendirmeye uğraştığımız fotoğrafları anında renklendiriyor 🙂

Sitenin kullanımı çok kolay ancak bir sıkıntımız var oda sadece url halinde olan fotoğrafları online olarak çevirebiliyor, yani siteyi yapan arkadaşlar bide bizim fotoğraflarımızı arşivlemekle uğraşmak istememişler.

Bahsettiğim gibi fotoğrafları çevirmek çok basit bunu size adım adım anlatmak isterim.

Öncelikle  Algorithmia sitemize giriyoruz. Orada bulunan “Paste the URL to an image to colorize it” adresine siyah beyazdan renkli fotoğrafa çevirmek istediğimiz fotoğrafımızın url adresini yapıştırıyoruz. Eğer fotoğrafınız bilgisayar üzerinde kayıtlı ise sıkıntı yok.  www.img.gen.tr adresine girerek bilgisayarınızdan fotoğrafı yükleyiniz. www.img.gen.tr adresine girdikten sonra “Yüklemeye Başla” kısmına tıklıyoruz ve açılan ekrandan bilgisayarımızdan hangi fotoğrafı yüklemek istiyorsak seçiyoruz. Ardından “Resim Yükle” seçeneğine tıklıyoruz ve resim yükleniyor. Yükleme işlemi sonrası resmin alt kısmında kalan  “(Embed (Paylaşım) Kodları )” alanında yer alan “Resim URL Adresi” seçeneğini seçiyoruz ve yer alan linki kopyalıyoruz.

Kopyalamış olduğumuz fotoğraf linkini Algorithmia sitesine girerek oraya çıkan ekrana fotoğraf linkini yapıştırıyoruz ve Colorize it butonuna basıyoruz ve artık fotoğrafımız renkleniyor.

 

 

 

 

 

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

 1. Ahmet
  4 Nisan 2017 - 13:24

  10 numara 5 yıldız. Süper süper. Çok teşekkür ederimi çok işime yaradı.

 2. 7 Nisan 2017 - 00:38

  teşekkürler….

 3. ömer
  8 Nisan 2017 - 15:31

  Supersin, teşekkürler.

 4. erdem kalay
  28 Kasım 2018 - 13:51

  ben yükleme yapamadım

 5. Haşmet
  31 Temmuz 2019 - 04:08

  Artık yükleme seçeneği de var.

retrokitchenappliances.net