WordPress Manuel Güncelleme Yapmak

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 16 Ocak 2014  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Teknoloji, Web  Yazının okunma sayısı Okunma: 2.934 views  Yazıya yapılan toplam yorum Yok.

WordPress-Manuel-Upgrade-İşlemi_emresupcin

Bu yazımda wordpress’i manuel olarak nasıl güncelleriz onu anlatmak istiyorum. Öncelikle şunu da belirteyim ki WordPress Türkçe sürümü güvenlik ve bakım sürümü, dün gece itibari ile panellerinize düştü. Güncelleme yapmadan önce yedek almanızı tavsiye ediyorum. Ne olur ne olmaz işinizi sağlama alın. Aslında wordpress güncelleme uyarısı admin panelleriniz de yer alıyor ve isterseniz tek tuş ile güncelle deyip güncelleme işlemini başlatabiliyorsunuz ancak başarısızlıkla sonuçlanması da olası bir durum olduğundan ben manuel olarak güncellemenizi tavsiye ederim.

WordPress blogumuza admin girişi yapıp, kullandığımız tüm eklentileri pasif hale getirelim, her türlü olumsuzluğa karşı önlem olarak blogumuzun FTP ve DB yedeklerini aldıktan sonra blogumuzun FTP alanına bağlanıp;

wp-config.php

wp-content,

htaccess

dosyası dışındakileri FTP’den siliyoruz… ( WordPress dosyaları dışında sizin oluşturduğunuz Google doğrulama, yedekler vb gibi dosyalar ile işimiz yok zaten, dikkat edin onları da silmeyin)

Kullandığımız dil seçeneğine göre WordPress’in güncel sürümünü indiriyoruz.

İndirdiğimiz WordPress kurulum paketi içerisinde yer alan dosyaları FTP alanımıza gönderip, aktarımın bitmesini bekliyoruz.

Aktarım bittikten sonra, internet tarayıcımızı açıp adres satırına….

http://www.siteadresi.com/wp-admin-upgrade.php ‘yi yazarak güncelleme sayfasına gidiyoruz, güncelle butonuna tıklayarak güncellemeyi bitiriyoruz, admin paneline girip, eklentileri aktifleştirip, kalıcı bağlantı ayarlarımızda kontrol ettikten sonra, WordPress’imiz yeni sürüm ile yayınına devam ediyor olacaktır.

WordPress 3.5.2  sürümünü WordPress.org adresinden indirebilir kullanmaya başlayabilirsiniz.

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

Henüz yorum yok.

retrokitchenappliances.net