WordPress’te Basit Ama Etkili Seo Taktikleri

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 11 Temmuz 2013  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Web  Yazının okunma sayısı Okunma: 2.516 views  Yazıya yapılan toplam yorum Yok.

Bu yazımda ise sizlere  Wordpress’te doğal seo taktikleri nasıl yapılır,seo yapılırken nelere dikkat edilmelidir gibi konulardan bahsedeceğim.


Bütün blog yazarları sitelerinin her zaman en üstte olmasını isterler.Üst sıralarda olmak için çeşitli teknikler uygularlar.Tabi ki bu tekniklerin kimisi yanlış kimisi doğru teknikler.Benim size şimdi vereceğim teknikler sayesinde sitelerinizin iyi sonuçlar almamasının hiç bir nedeni yok.Teknikleri vermeden önce şunu belirtmek isterim.Bloğunuz için yapılan her yanlış taktik arama motorlarında bir o kadar düşmenize sebep olacaktır.

1)Web Sitelerinizde Anahtar Kelimeler Kullanın

Birçok blog sahibi web sitelerinde anahtar kelimeler kullanmaktan kaçınmaz ve bunun sonucunu da olumlu bir şekilde almaktadır.Her zaman kendi içeriğinize yakın anahtar kelimeleri kullanmaktan kesinlikle vazgeçmeyin.

2)Site Haritası

Bir siteniz varsa kesinlikle site haritanızın olması gerekmektedir.Site haritanızın olması sizin arama motorlarında daha hızlı index almanızı sağlar. Google başta olmak üzere tüm arama motorları site haritasını kullanan siteleri daha çok sevmektedir.

Site haritası oluşturmak için Google XML Sitemap eklentisini indirip,bir site haritası oluşturabilirsiniz.

3)Domain Seçimi

Domain seçiminde yapılan en büyük yanlışlardan birisi de uzun bir alan adı almaktır.Bu kesinlikle yanlış bir tercih olur.Çünkü akılda kalıcı kısa bir alan adı her zaman sizin için daha iyi olacaktır.Alan adı alırken yaptığınız işe uygun bir alan adı almaktır.

4)Tasarım Seçimi

Tasarım seçiminde önemli olan etkenlerden birisidir.Siteye giren kullanıcılar hiç bir zaman flashlı,hareketli şeyleri sevmez.Ayrıca bu hareketli,şatafatlı şeyler sitenizin çok ağır çalışmasına neden olur.Bu da kullanıcıların siteyi erkenden çıkıp gitmesine yol açar.Sade tasarımı sadece kullanıcılar değil arama motorları da çok sever.Sade ve anlaşılır bir tasarım ile her zaman üst sıralarda olursunuz.

5)Daima Özgün Olun

İşte en önemli taktiğimiz bu.Özgün olmak size her zaman kazandıracaktır.Çünkü sizin kendi yazdığınız yazının Google’da önceden bulunmaması sizin sitenizin değerini daha da arttırıyor.Bu yüzden özgün olmaktan asla kaçınmayın.

6)Sitenizi Güncel Tutun

Güncellikte Seo için önemli etkenlerden biridir.Güncel olmayan bir blog arama motorlarından git gide düşmeye başlar.Fakat güncel olan bir blog her zaman üstlerde olur.

Benim size verebileceğim öneriler bu kadar.

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

Henüz yorum yok.

retrokitchenappliances.net