WordPress klasik editöre geçiş

Yazının yazıldığı tarih Tarih: 27 Ocak 2019  Yazının ait olduğu kategori Bölüm: Notlarım, Web  Yazının okunma sayısı Okunma: 4.021 views  Yazıya yapılan toplam yorum 1 yorum

WordPress bilindiği üzere yeni güncellemesi ile bizim uzun yıllardır alıştığımız editörünü kaldırıp yerine yeni Block Editör’ü getirdi.

 

Kullanım açısından belki çok keyifli olabilir ama geçiş için biraz alıştırmaları gerektiğini düşünüyorum çünkü aşağıdaki görselde de görebileceğiniz üzere bizlerin pek alışık olduğu bir editör değil, neyi nereye yazacağız bazen kafası karışabiliyor insanın ve zaten editör dediğin işimizi kolaylaştırmalı, yenisi sanki biraz zorlaştırıyor gibi geldi.

Neyse yeni editörden (block editör) vazgeçmek isteyenleri de unutmamış WordPress ve klasik editörünü bir eklenti şeklinde yayınlamış.

Aşağıdaki adımları takip ederek klasik editöre geçiş yapabilirsiniz.

Eklentiler > Yeni Ekle

Sağ üstte bulunan arama kısmına “classic editor” yazın ve karşınıza aşağıdaki eklenti çıkacak

ben daha önce yüklediğim için siz öncelikle “Hemen yükle” ye tıklıyorsunuz ve yükleme bittikten sonra etkinleştir e tıklıyorsunuz.

Ve sonrasında devam ediyoruz

Ayarlar > Yazma

kısmına gelerek aşağıda görebileceğiniz gibi klasik editörü seçiyoruz. Ve sayfa altında bulunan “Değişikleri Kaydet” butonuna basıyoruz.

Sonra yeni makale ekle kısmına girdiğimizde editörümüzün değiştiğini göreceksiniz.

Güle güle kullanın 🙂

 

 

 

 
Facebook'ta paylaş   Twitter'da paylaş   Besleme | RSS

Yorumlar

Geri Bildirimler

retrokitchenappliances.net